ÚVOD | EN | DE

Svěráky pro karusely RSVS - S


Svěráky řady RSVS-S jsou standartní řadou svěráků pro karusely. V současné době vyrábíme následující typy svěráků. Číslo v označení svěráku označuje velikost rozteče drážek stolu (popř. lícní desky) soustruhu pro upnutí svěráku.
Svěráky pro vertikální soustruhy (karusely)
Svěráky pro vodorovné soustruhy:

Všechny tyto svěráky se vyznačují možností snadné výměny čelistí, s možností rychlého předsazení či otočení čelisti. Tvrdé čelisti dodáváme standardně se svěrákem. Vyznačují se drážkováním upínacích ploch a jejich vysokou povrchovou tvrdostí, čímž je zaručeno pevnější a jistější upnutí a současně dlouhá životnost čelisti. Naopak měkké čelisti slouží k zatočení libovolného průměru a přesného upnutí zejména u součástí, kde je třeba citlivě vyrovnat jejich ovalitu.

Svěráky mají odlehčený prostor kolem šroubu, kvůli snadnějšímu čištění. Šroub svěráku je cementovaný a kalený, jeho povrchová tvrdost tak přesahuje 60 HRC, takže jeho dlouhá životnost je zaručena. Upínání, práce a manipulace s těmito svěráky je rychlá a snadná, což zkracuje nástavné časy stroje. Na žádost zákazníka můžeme rychle vytvořit i jiné rozměrové řady svěráků (pro jiné rozteče drážek stolu). Maximální dovolený utahovací moment svěráku je 500 Nm, přičemž svěrák působí při tomto momentu (dle zkoušek provedených ve společnosti TOSHULIN) silou 60 kN.

Specifickým provedením upínání přes redukční desku jsme schopni vyřešit situaci, kdy na klasickém hydraulickém sklíčidle není možné eliminovat ovalitu součásti, protože všechny upínací čelisti upínají soustředně (dva protijdoucí páry čelistí nelze upínat nezávisle na sobě).
Pomocí redukční desky je možné upnout svěrák KASTR RSVS 125 přímo na hydraulicky ovládaný jezdec sklíčidla, takže lze ručně doladit upnutí oválné součásti.


Dokumenty ke stažení
V případě zájmu Vám můžeme zaslat výše uvedené materiály poštou.
 

Copyright © 2014 Kastr