ÚVOD | EN | DE

Centrální upínač CU-T 77

Upínač KASTR CU-T 77 je zvláštním typem centrického upínače s tvrdými zoubkovanými čelistmi, vyvinutý pro čtyřosé a pětiosé obrábění, ale lze využít i na tříosých obráběcích centrech při mnoha aplikacích. Upínač je navržen pro primární upnutí za 3 mm bez omezení řezných podmínek a možností stroje.

Optimalizací geometrie, hledáním vhodných materiálů a tepelného zpracování jsme posunuli možnosti držení obrobku do nové dimenze, kdy vlastní hmotnost upnutého polotovaru dvacetinásobně překračuje hmotnost upínače při upnutí za 3mm. A zcela bezpečně v jakémkoli naklonění a probíhajících hrubovacích operacích.

Nejsem hračka, jsem KASTR CU-T!

Ukázka obrábění s KASTR CU-T 77


Přihlašte se k odběru našeho youtube kanálu KastrCNC a budete informování o našich novinkách.


Neomezené možnosti ustavení

Upínač lze jednoduše ustavit do obyčejné přesné křížové drážky, aniž by tělo upínače přesahovalo šířku čelisti. Díky tomu lze ustavit více upínačů pro upnutí větších obrobků dle libovolných konfigurací a rozmanitých uspořádání. Jestliže máte jakýkoli systém nulového bodu, můžete naše upínače KASTR CU-T 77 lehce přizpůsobit Vámi zaběhnutému systému.

Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77

Žádné předznačování!

KASTR CU-T 77 žádné předznačení nepotřebuje a přesto drží upnutý díl pevně a jistě na svém místě.Při použití většiny konkurenčních upínačů je nutné nejprve předznačit otisk zoubků na hydraulických zařízeních, jinak nejsou schopny vyvinout sílu potřebnou pro upnutí. Upnutí tvarových dílů, kdy jednotlivé upínače mezi sebou nejsou rovnoběžné, je s hydraulickým předznačováním velmi komplikované, drahé nebo naprosto nemožné.

Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77 Zoubky po upnutí v KASTR CU-T 77

Vysoká jakost povrchu

Upínač KASTR CU-T 77 eliminuje vznikající vibrace od obráběcího procesu. Díky tomu lze na tuhém stroji s dobrým nástrojem osahovat vynikající jakosti povrchu. Na našich strojích dosahujeme běžně jakosti povrchu Ra 0,2 při čelním frézování vhodným nástrojem a dobrými řeznými podmínkami.

Součásti KASTR CU-T 77 a upnutí na stůl

Součásti CU-T 77 Součásti CU-T 77

Standartně je upínač dodáván jako sada tělesa, šroubu a dvou koncových čelistí, které lze podle potřeby upínacího rozsahu otáčet o 180°. Upínač je navržen tak, aby jej šlo snadno přeměnit na dvojitý upínač pouhou změnou šroubu a nasazením středového modulu. Tato sada pro středovou čelist je dodávaná samostatně. Jednoduchou výměnnou šroubu a osazením středové čelisti tedy dosáhnete možnosti upnutí 2 kusů a tím ještě většímu zefektivnění výroby. Budete-li chtít upínat opět větší polotovary, můžete kdykoli překonfigurovat upínač zpět do původní podoby. To vše bez nutnosti demontáže tělesa upínače.
Kód Název Součást
900.008T Centrální upínač KASTR CU-T 77 L=210 Těleso + hlavní šroub + tvrdé čelisti
900.008S Centrální upínač KASTR CU-T 77 L=170 Těleso + hlavní šroub + tvrdé čelisti
900.008CM Čelist měkká celistvá 1pár (2ks)
900.008TS1 Set pro středovou čelist - tvrdá Výměnný šroub + středová čelist
900.008TS2 Set pro středovou čelist - měkká Výměnný šroub + středová čelist
Momentový klíč 200Nm
900.008TM Montážní sada 3ks přesných kamenů + šroubky

* Nabízené varianty lze jakkoli upravit dle požadavků.

Pro více informací nás kontaktujte:

Upínací rozsahy

Lištu vyrábíme v provedení délka 210 a délka lišty 170:
Délka 210 mm/170 mm
Rozměr v mm
Výška 70/70
Šířka 77/77
Délka 210/170

Upínací rozsahy si můžete prohlédnout také v uceleném přehledu : KASTR CU-T 77 - Upínací rozsahy

Čelisti

Spolu s dlouhou životností upínače zaručujeme i dlouhou životnost upínacích čelistí. Při upínání slitin hlíníku a mědi je praktický neomezená. Při upínání běžné oceli ve výchozím stavu se životnost pohybuje v řádech desetitisíců upínacích cyklů. Není třeba prostorově náročných upínacích systémů. CU77 je sice malý, ale pevně a jistě drží i velký kus.

Reference

Dokumenty ke stažení
V případě zájmu Vám můžeme zaslat výše uvedené materiály poštou.
Napsali o CU-T 77


 

Copyright © 2014 Kastr